قیمت تیرآهن معمولی در سیرجان

قیمت لوله های بهداشتی از جنس استنلس استیل برای کاربردهایی که لوله یا لوله کشی فولاد ضد زنگ باید با مواد غذایی و سایر محصولات حساس تماس پیدا کند، بهداشت از اولویت بالایی برخوردار است. از لوله های بهداشتی فولاد ضد زنگ استفاده می شود زیرا دارای مقاومت در برابر خوردگی بالا است، لکه دار نمی شود و تمیز نگه داشتن آن آسان است. برای کاربردهای خاص می توان تحمل های مختلفی را بدست آورد. درجه ای که به طور معمول برای این برنامه ها استفاده می شود ASTMA270 است.

لوله مکانیکی فولاد ضد زنگ

خرید لوله گالوانیزه در کاربردهایی مانند سیلندر، یاتاقان و سایر قطعات توخالی، از لوله های مکانیکی فولاد ضد زنگ به طور معمول استفاده می شود. لوله می تواند با داشتن اشکال مقطعی مختلف، مانند مربع و مستطیل، علاوه بر مقطع لوله های گرد و سنتی، دستکاری شود. به طور معمول، درجه های ASTMA 511 و A554 برای کاربردهای لوله مکانیکی استفاده می شوند.

جوانب مثبت و منفی انواع مختلف لوله کشی لوله کشی

قیمت لوله استیل از زمان اختراع لوله کشی برای اولین بار، مواد مورد استفاده برای لوله کشی فاکتور مهمی بوده است. در اوایل لوله کشی در جهان باستان، از لوله های سربی و سفالی برای انتقال آب به خانه ها و ساختمان های عمومی استفاده می شد. در اوایل قرن بیستم، هنگامی که لوله کشی به خانه های خود در ایالات متحده منتقل شد، از موادی مانند چدن، تراکتو، مس و فولاد گالوانیزه استفاده شد. لوله کشی سرب نیز معمول بود و تا زمان جنگ جهانی دوم ماده انتخابی لوله کشی بود.

خرید لوله به نرخ کارخانه با این حال، با افزایش درک مسمومیت با سرب، محبوبیت لوله کشی سرب از بین رفت، به ویژه برای آبی که قرار بود قابل شرب باشد. پس از جنگ جهانی دوم، لوله های پیچ گالوانیزه به عنوان ماده انتخابی لوله های لوله کشی داخل خانه مورد علاقه قرار گرفتند و چند دهه بعد، در دهه 1970، مس محبوبیت بیشتری پیدا کرد. بعداً در دهه 1970، پلی بوتیلن معرفی شد. مشخص شد که این ماده در اثر قرار گرفتن در معرض کلر به خطر می افتد، بنابراین بسیاری از قوانین ساختمانی اکنون این ماده را ممنوع کرده اند.

قیمت لوله ضد زنگ امروزه انواع مختلفی از لوله های لوله کشی موجود است – برخی از کلاسیک های قدیمی و برخی دیگر از مواد جدیدتر. نکات مثبت و منفی وجود دارد که باید هنگام انتخاب نوع لوله در سیستم لوله کشی خانه خود، با هر یک از این مواد در نظر بگیرید. در این پست، ما در مورد برخی از گزینه های محبوب برای انتخاب و نقاط فروش و همچنین اشکالات مرتبط با هر یک بحث خواهیم کرد. یکپارچگی لوله کشی منزل شما می تواند در کیفیت زندگی شما نقش مهمی داشته باشد، بنابراین می خواهید یک تصمیم کاملاً آگاهانه بگیرید.

لوله های اصلی لوله کشی

بهترین انواع لوله تخلیه

قیمت لوله آهنی پنج ماده لوله کشی وجود دارد که – یا در مورد فولاد گالوانیزه وجود دارد – متداول ترین: مس، فولاد گالوانیزه، پلی وینیل کلراید (PVC)، پلی وینیل کلرید کلر دار (CPVC) و پلی اتیلن متقاطع (PEX).

1. لوله های مسی

لوله کش کار بر روی لوله های دارای متن در مورد لوله های مسی مس یکی از سنتی ترین مواد برای لوله کشی لوله کشی است و امروزه همچنان به عنوان یک گزینه محبوب شناخته می شود. دو نوع اصلی از لوله های مسی وجود دارد که می تواند برای سازگاری با یک سیستم لوله کشی با هم استفاده شود:

Rigid Copper: مس سخت یا سخت، در سراسر خانه یا ساختمان برای تأمین آب استفاده می شود. این ماده را می توان قطعه قطعه کرد و سپس با هم لحیم کرد. لوله مس مس انعطاف پذیر: مس انعطاف پذیر یا نرم قابل انعطاف است و در مسیرهای کوتاه که فضا تنگ است و به انعطاف لازم نیاز دارد، مانند گوشه ها یا خط تأمین شیر آب، از آن استفاده می شود. خرید لوله مسی

اندازه لوله مس

قیمت لوله کشی مس در اندازه های مختلف، برچسب قطر، بر حسب میلی متر، از یک لبه خارجی به لبه دیگر وجود دارد. محبوب ترین اندازه ها 15 میلی متر و 22 میلی متر هستند، اما همچنین می توانید لوله کشی 18 میلی متر و بسیاری از اندازه های بالاتر از 22 را داشته باشید تا 108 میلی متر. روش دیگر اندازه گیری لوله های مس سفت و سخت مربوط به ضخامت آن است. سه درجه ضخامت برای استفاده در لوله کشی وجود دارد:

نوع M: این نوع نازک ترین مس است که در لوله کشی استفاده می شود. معمولاً می تواند برای لوله کشی آب استفاده شود، اما بیشتر برای لوله کشی تخلیه، زباله و تخلیه (DWV) استفاده می شود. این نوع برای خطوط تأمین گرم و سرد خانه مناسب است. نوع L: این ضخامت متوسط معمولاً نوع انتخابی برای انتقال آب آشامیدنی است؛ مانند نوع M، این نوع برای خطوط داخلی گرم و سرد نیز به خوبی کار می کند. نوع K: این نوع ضخیم ترین دیوارها را دارد و آن را برای شرایط سخت ایده آل می کند. برخلاف انواع M و L، نوع K گزینه ایده آل برای خطوط خدمات زیرزمینی است. جوانب مثبت و منفی لوله های مسی لوله های مسی به دلیل برخی از مزایای مهمی که دارند ازمایش داده شده اند از جمله:

قیمت لوله بر اساس جنس و طول عمر: مس ثابت کرده است که ماده قابل اعتماد است و می تواند حداقل 50 سال دوام داشته باشد. ماندگاری: مس ماده ای محکم است که در معرض نشت یا خوردگی نیست. ایمنی: باکتری ها نمی توانند در لوله های مسی رشد کنند و مس به هیچ وجه آب را آلوده نمی کند، بنابراین انتقال آب آشامیدنی ایمن است. قابلیت بازیافت: هنگامی که لوله های مسی در نهایت نیاز به تعویض دارند، می توان مواد را بازیافت کرد. تحمل دما: مس قادر است در برابر تغییرات شدید دما، از جمله آب سرد و گرم مقاومت کند.

با این نقاط قوت، ممکن است تعجب کنید که چرا مس برای لوله کشی در همه موارد استفاده نمی شود. مس همیشه انتخاب نمی شود زیرا در مقایسه با سایر مواد منفی دارد. از معایب لوله های مسی می توان به موارد زیر اشاره کرد: هزینه مالی: عامل اصلی بازدارندگی در استفاده از مس هزینه آن است. ارزش مس به عنوان کالای جهانی در سالهای اخیر افزایش یافته است، بنابراین امروز برای 100 فوت لوله کشی حدود 285 دلار برای شما هزینه دارد. هزینه محیطی: صاحبان خانه های آگاه از محیط زیست ممکن است نگران این واقعیت باشند که استخراج و تولید مس به محیط زیست آسیب می زند؛ بنابراین، اگرچه لوله های مسی طولانی مدت هستند و می توانند بازیافت شوند، اما آنها یک محصول سبزمحسوب نمی شوند. خرید لوله در بازار

2. لوله های فولادی گالوانیزه

لوله های فولادی گالوانیزه لوله کشی گالوانیزه قبلاً ماده مورد نظر برای لوله کشی مسکونی بوده است و هنوز هم همان چیزی است که بسیاری از مردم تصویر می کنند به لوله کشی لوله کشی فکر کنید. لوله های فولادی در یک لایه روی پوشش داده شده اند که به منظور جلوگیری از زنگ زدگی است. انتهای لوله ها رزوه شده است تا بتوان آنها را به یکدیگر پیچ کرد.

این لوله ها بدون شک قوی هستند اما دیگر اصلاً زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرند. از لوله های گالوانیزه هنوز هم گاهی اوقات برای انتقال آب غیر آشامیدنی استفاده می شود، اما حمل و نقل سالم آب آشامیدنی مستعد مشکلات است. در حالی که امروزه خانه ها به ندرت مجهز به لوله های فولادی گالوانیزه هستند، خانه هایی که لوله کشی آنها در دهه 1980 یا قبل از آن نصب شده است، هنوز هم ممکن است آنها را داشته باشد. اگر در خانه شما اینگونه است، باید فوراً به فکر تعویض این لوله ها باشید.

منفی لوله های فولادی گالوانیزه

اگرچه لوله های فولادی گالوانیزه ارزان تر از مس هستند، اما قوی هستند و می توانند برای مدتی در برابر زنگ زدگی مقاومت کنند، اما با این حال، این موارد منفی بیشتر از موارد منفی هستند: طول عمر کوتاه: لوله های فولادی گالوانیزه قبل از خراب شدن حدود 20 تا 50 سال دوام دارند. این طول عمر ممکن است خیلی کوتاه به نظر نرسد، اما در مقایسه با طول عمر بسیاری از مواد لوله کشی دیگر کم رنگ است.

قیمت لوله ضد زنگ زنگ زدگی: به خصوص در لوله هایی با قطر کم، به مرور زمان زنگ زدگی در داخل ایجاد می شود. در برخی موارد، این زنگ زدگی می تواند از دیواره های داخلی لوله شکسته شود و در نتیجه در حین جریان با آب مخلوط شود. این باعث تغییر رنگ آب می شود. آلودگی سرب: در صورت خوردگی لوله ها، سرب می تواند به داخل آب شسته شود و نوشیدن آن را ایمن نمی کند. گرفتگی: با گذشت زمان، تجمع مواد معدنی در داخل لوله های گالوانیزه می تواند شروع به ایجاد گرفتگی هایی کند که جریان آب را مسدود می کنند. وزن: نقطه ضعف این لوله های بسیار مقاوم این است که آنها بسیار سنگین نیز هستند. این کار کار با آنها را دشوار می کند. آسیب پذیری: هنگامی که لوله های گالوانیزه آسیب می بینند، گالوانیزه در خارج به خطر می افتد که باعث می شود لوله در مدت زمان کوتاه در برابر خوردگی آسیب پذیر شود. 3. لوله های پلی وینیل کلراید. قیمت لوله گالوانیزه فولادی

پاسخی بگذارید

Comment
Name*
Mail*
Website*