بک لینک چیست و چطور بک لینک قوی بسازیم؟

حالا با این عبارت ها چه کار کنیم؟ به این شکل بجای اینکه هزینه های زیادی صرف خرید بک لینک سایت های دیگر کنید، دامنه های رتبه بالا را خریداری کرده و به این ترتیب هم صاحب دامنه های معتبر شده و هم بک لینک دائمی خواهید داشت. اما امروز اگر وب سایت مبدا اعتبار پایینی داشته باشد، ممکن است لینک دادنش به شما حتی باعث کاهش قدرت سئو سایتتان شود! ما می دانیم که شما از این موضوع آگاه هستید. ایده شبکه وبلاگ خصوصی این است که وب سایت ها به یکدیگر ربطی ندارند ، بنابراین پیوندهای طبیعی دارند ، برخلاف کسی که از وب سایت های دیگر خود به وب سایت خود پیوند دهد. البته اگر خود صفحه ارتباط با موضوع سایت شما داشته باشد، گوگل تاثیر مثبت بک لینک را حساب میکند. امروز یکی از مهم ترین فاکتورهای دریافت بک لینک که روی رتبه وب سایت شما تاثیر مستقیم دارد، اعتبار سایتی است که به شما لینک میدهد. مثلا اگر من از یک صفحه در مورد آموزش سئو در همان وبلاگ بازی های رایانه ای برای وب سایت خودم لینک بگیرم، این موضوع تاثیر نسبتا مثبتی روی نتایج دارد. خرید بک لینک چه تاثیری در بهینه سازی سایت دارد؟

گوگل تنها در صورتی که بکلینک ها برای دستکاری نتایج گوگل و دور زدن قوانین بکار روند از پنالتی یا جریمه برای خرید بک لینک استفاده می کند. نباید تعداد زیادی از سایت های pbn شما از یک آی پی هاست استفاده کند. فوتر (footer) یا بخش پایینی سایت که اغلب اطلاعات تماس و… انکر تکست به معنای متن لینک یا بک لینک شماست. مثلا خیلی ها انکر تکست های بی ربطی مثل “اینجا”، “.”، “کلیک کنید” و… را انتخاب میکردند. اما خب امروز انکر تکست تعیین کننده قدرت بک لینک شماست. قبلا سئوکارها به کمک هر انکر تکست عادی میتوانستند برای وب سایت خودشان لینک بگیرند. از نظر گوگل، اعتبار بک لینکی که در میان یک محتوا یا همان بدنه وب سایت باشد، بیشتر از بقیه بخش هاست است. شما می توانید از Google Analytics یا سایر خدمات برای پیگیری تعداد بازدیدکنندگان سایت خود از طریق پیوندهایی (به نام ترافیک ارجاع) ارائه شده توسط وب سایت های دیگر استفاده کنید.

اما شایعات و لطیفههایی با موضوع شنود اطلاعات آنها که سریع فراگیر شد و اینکه با استفاده از این نوع مسنجرها دولت یا هر ارگان وابستهای میتواند به اطلاعات شخصی دسترسی پیدا کند، دلیلی شد تا این نوع مسنجرها نتوانند به موفقیت چشمگیری برسند. مثلا این مقاله در حال حاضر در بخش بادی سایت قرار دارد. اگر در حال انجام سئو سایت خود هستید, بهتر است بدانید بک لینک چیست؟ در حال حاضر بک لینک گرفتن از وبلاگ ها دارای ارزش بالایی است . اما بعضی از سازندگان سایت ها این مقدار را در بخشی از سایتشان برابر با نوفالو قرار میدهند. بدنه (body) که محتوای اصلی سایت در آن قرار میگیرد. سومین عنصر اصلی که باعث ایجاد بک لینک قدرتمند می شود، مرتبط بودن آنهاست. قبلا با توجه به مهم بودن تعداد لینک ها و نه اعتبارشان، صفحات یا اصطلاحا مزارع لینکی در بعضی سایت ها وجود داشت که صرفا کارشان تبادل لینک با بقیه وب سایت ها بود. با توجه به این توضیحات، فالو بودن بک لینک های دریافتی، یکی دیگر از مواردی است که باعث افزایش قدرت آن میشود. این یعنی اگر من بخواهم به جای دریافت لینک مصنوعی صبر کنم تا بقیه خوب بودنم را تشخیص داده و خودشان اقدام به دادن بک لینک به سایتم بکنند، حداقل باید 3/4 سال به صورت مداوم کار کنم.

اگر هم دوست داشتید میتوانید نتایج جستجو خود را در کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید. مثلا بعضی از وب سایت لینک های داخل کامنت ها را برابر با مقدار نوفالو میکنند. هنگام اتصال به یک سایت خارجی، ویژگیهایی برای صفحهای که از آن پیوند میگیرید، انتخاب کنید. از همینجا بود که همه چیز تغییر کرد. در گذشته خیلی تفاوت زیادی نداشت که وب سایت مبدا لینک چه اعتباری داشته باشد، بلکه بیشتر تعداد بک لینک ها مهم بود. وب سایت های معتبری را که در زمینه وب سایت شما فعالیت دارند، شناسایی کنید . ممکن است با این تشکر دوباره وارد سایت شما بشوند و صفحه های جذاب بیشتری را پیدا کنند که به ان ها بک لینک بدهند. اگر صفحه مبدا که شما از آن بک لینک گرفته اید 5 لینک دیگر هم به سایت های دیگر داده باشد، در اصل اعتبار کل صفحه بین همه لینک ها تقسیم شده و اعتبار کمی به هر سایت میرسد. ببینید درست است که گوگل میگوید صبر کنید تا بقیه به صورت خودکار به شما لینک بدهند، اما طبق تجربه من و همه سئوکارها، به هیچ عنوان چنین چیزی امکان پذیر نیست.

پاسخی بگذارید

Comment
Name*
Mail*
Website*